KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13989055

nr 1398 9055

Karl Hagedorn

(1889-1969), Tyskland

Signerad, akvarell. Motivet: 31x47cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm

Karl Hagedorn, tysk målare och illustratör född i Berlin 1889, död 1969.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:16:59

Karl Hagedorn

Läs mer om Karl Hagedorn